Okolí je plné překrásných cyklotras a turistických cest, které Vám umožní objevit krásy CHKO Blanského lesa i jeho okolí.

V okruhu cca 10 km se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Můžete navštívit například Novou Ves. Dále doporučujeme navštívit Holašovice, které jsou zařazeny na seznam UNESCO, díky svému selskému baroku. Dokonce se zde nachází i Holašovické Stonehenge. Záboří Vám nabídne lidovou architekturu, která je pro tento kraj typická. Kuklov je další zajímavé místo, které stojí za návštěvu. Nachází se zde zřícenina hradu a klášter kde můžete nasát energii tohoto magického místa. Chvalšiny místo kde se nachází muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu. Poblíž se nachází rokokový zámeček Červený Dvůr s nádherným anglickým parkem. Pro milovníky historie a kultury je ideální návštěva Třísova, kde se nachází keltské oppidum. A nakonec, pro ty, kteří si rádi prohlížejí zříceniny hradů, určitě stojí za to navštívit Zříceninu hradu Dívčí Kámen.

Zde vidíte, jaké množství zajímavých míst se v okolí nachází, málem bych zapomněl na Zlatou Korunu, která se nachází asi 20 km od Nové Vsi ČK. Zlatá Koruna je historické město s mnoha památkami, včetně cisterciáckého kláštera z 13. Století. Další zajímavá místa v okolí zahrnují například Český Krumlov, který je asi 25 km od Nové Vsi ČK. Český Krumlov je historické město s krásným zámkem a malebnými uličkami. Toto město je také zařazeno na seznam UNESCO. A jako poslední zde zmíním město Prachatice s historickým centrem.

A jako zajímavost, naše ubytování se nachází na pomyslné spojnici těchto měst České Budějovice, Český Krumlov a Prachatice do každého z těchto měst jeto zhruba 25km.

Těšíme se na Vás! Jiří a Marie.